Leczymy CZŁOWIEKA,

NIE KONTUZJE

Jesteśmy nowoczesną kliniką rehabilitacyjną i ortopedyczną. Od 2004 r. leczymy tych, którzy w krótkim czasie chcą powrócić do sprawności po kontuzji lub mają różne dolegliwości a chcą zachować sprawność fizyczną jak najdłużej.

umów wizytę

Blog

Najczęstsze urazy podczas biegania: Jak im zapobiegać i leczyć

Bieganie to nie tylko sposób na utrzymanie kondycji fizycznej, ale również pasja, która przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów na całym świecie. Niestety, jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, istnieje ryzyko urazów, które mogą stanowić przeszkodę w regularnym treningu i osiąganiu celów fitness. W artykule tym przyjrzymy się najczęstszym urazom, z jakimi biegacze mogą się zmagać,…

Czytaj więcej

6 Pomysłów na aktywność fizyczną z rodziną podczas Świąt Wielkanocnych

Poniżej przedstawiamy 6 kreatywnych pomysłów na aktywność fizyczną podczas Wielkanocy, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny.

Czytaj więcej

Jak skutecznie przygotować się wiosną do wzmożonej aktywności biegowej

Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób podejmuje decyzję o zwiększeniu swojej aktywności fizycznej, a jedną z najpopularniejszych form jest jogging. Po długim okresie zimowej stagnacji, przygotowanie się do intensywniejszej aktywności biegowej może wymagać nieco planowania i uwzględnienia pewnych czynników. W tym artykule omówimy, jak przygotować się wiosną do wzmożonej aktywności biegowej, uwzględniając znaczenie kliniki ruchu…

Czytaj więcej

Niezawodna fizjoterapia w domu: Nowa era opieki zdrowotnej dla biznesu

Szukając innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko poprawią kondycję pracowników ale także zwiększą ich efektywność i zadowolenie z pracy, stworzyliśmy usługę online: fizjoterapię w domu.

Czytaj więcej
Klinika Ruchu - nowoczesna klinika rehabilitacyjna i ortopedyczna

LECZYMY CZŁOWIEKA, NIE KONTUZJE: Czym jest misja Kliniki Ruchu?

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie tempo życia często przysłania nam istotne wartości, zapominamy o jednym z najcenniejszych aspektów zdrowia – naszym ciele. W Klinice Ruchu stawiamy sobie za cel nie tylko leczenie kontuzji czy bólu, ale przede wszystkim troskę o zdrowie i dobro naszych pacjentów.

Czytaj więcej
Kontuzje u dzieci - Klinika Ruchu - nowoczesna klinika rehabilitacyjna i ortopedyczna

Kontuzje u dzieci w sportach zimowych

Kontuzje u dzieci w porze zimowej – jak je rozpoznać i leczyć? Zima to czas, gdy dzieci chętnie bawią się na śniegu i lodzie, korzystając z uroków sportów zimowych, takich jak narciarstwo, snowboard czy łyżwiarstwo. Niestety, z radością z aktywności na śniegu często wiążą się również kontuzje.

Czytaj więcej
Klinika Ruchu - nowoczesna klinika rehabilitacyjna i ortopedyczna

Fizjoterapia po urazie narciarskim: Skuteczne podejście do leczenia więzadła krzyżowego

Fizjoterapia po urazie narciarskim: Skuteczne podejście do leczenia więzadła krzyżowego. Wypadki narciarskie są niestety częstym źródłem urazów, zwłaszcza dotyczących więzadła krzyżowego przedniego. Do niedawna głównym winowajcą był sprzęt – źle ustawione wiązania, za miękkie buty lub źle przygotowane narty.

Czytaj więcej